Spotkanie z wesołym smokiem/Filia w Luszowicach

W smoczej krainie

Opowieści o smokach, zawodach, prądzie, narzędziach, wiersze, muzyka, recytacje, tańce, zgadywanki- tak wyglądało spotkanie autorskie z Pawłem Gołuchem. Uczestniczyły w nim dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Luszowicach. Spotkanie z poezją przygotowano w ramach projektu bibliotecznego “Na tropie Świerszczyka”.

Paweł Gołuch jest poetą piszącym wiersze dla dzieci. Głównymi bohaterami jego wierszowanych opowieści są smoki. Ale nie tylko… Autor gra również na gitarze. Tak więc dzieciaki mogły tańczyć w rytm gitarowych melodii. Maluchy z ciekawością wysłuchały zabawnych wierszyków. Aktywnie uczestniczyły w zabawach. Śmiechu i radości było co niemiara. Podczas spotkania kilkoro dzieci postanowiło, że w przyszłości zostaną bajkopisarzami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego