Wszechnica Chrzanowska: Tęczyńscy – schyłek rodu

23 lutego 2024 o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyła się Wszechnica Chrzanowska pt. Tęczyńscy – schyłek rodu, poprowadzona przez Macieja Stępowskiego ze Stowarzyszenia Ratuj Tenczyn. Przy okazji spotkania można było zapoznać się z wystawą towarzyszącą – udostępnioną przez Stowarzyszenie – oraz zdobyć autograf autora książki „Opowieści o Tenczynie”.
Pięknie ilustrowane drzewo genealogiczne pomogło prześledzić dzieje rodu Tęczyńskich, w tym szczególnie losy ostatnich jego przedstawicieli: Jana Magnusa i Agnieszki. Osoby zainteresowane miały szansę dowiedzieć się również m.in.: Kim był Sieciech? Jaka była ewolucja herbu rodowego Tęczyńskich? Co łączyło autora Pomnika Zwycięstwa i Wolności w Chrzanowie z odzewem o ratowanie zamku Tenczyn?