Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem – relacja

Radek Rak w naszej Bibliotece!

We wtorek (23 kwietnia) do naszej biblioteki zawitał Radek Rak.

Radek Rak – pisarz i lekarz weterynarii. Debiutem pisarskim autora, była książka „Kocham cię, Lilith.” Jego
kolejna powieść Puste niebo  była nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz otrzymała Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego, a także European Science Fiction Society Award w kategorii Best Written Work of Fiction.

Laureat Literackiej Nagrody Nike przyjechał do chrzanowskiej biblioteki w ramach XXIII Małopolskich Dni Książki
“Książka i Róża”.
Autor “Baśni o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” opowiedział o swoich pisarskich początkach, o tym jak to się stało, że wziął udział w chrzanowskim konkursie “Pigmalion Fantastyki”. Przytoczył parę zabawnych anegdot z czasów, gdy łączył pracę lekarza weterynarii z karierą pisarską. Oprócz tego podzielił się z uczestnikami swoimi metodami pisarskimi.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania oraz fotorelacji ze spotkania!