Wernisaż wystawy Artyści w działaniu / II LO w Chrzanowie – relacja

Tyle różnorodności na jednej wystawie!

16 kwietnia 2024 odbył się wernisaż wystawy „Artyści w działaniu” uczniów klasy artystycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie, na którym odpowiadali na pytania dotyczące inspiracji twórczej i podejścia do sztuki.

Zgromadzone prace to zbiór różnorodności. Od fotografii, przez rysunek i malarstwo, aż po rzemiosło artystyczne – każda gałąź sztuki znalazła tu swoje miejsce. Techniki wykonania, tematyka, format – wszystko tutaj jest jak kalejdoskop inspiracji. To nie tylko prace, to manifestacja różnorodnych zainteresowań i sposobów wyrażania emocji poprzez sztukę.

Autorzy prac: Wiktoria Szklarczyk, Karolina Jachymczyk, Kamila Kowalska, Matylda Gacek, Anna Warchoł, Kinga Kieres, Zuzanna Kot, Oliwia Maślanka, Jakub Smółka, Julia Olearczyk, Zuzanna Gonet, Zuzanna Polanek, Urszula Dereszowska, Izabela Jeleń, Amelia Jołkowicz, Justyna Kawala, Olga Odrowąż, Klaudia Warzocha, Oliwia Mizia, Emilia Worytko.

Na wernisażu zostały wręczone nagrody ufundowane przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Chrzanowie.
Wyróżnieni zostali uczniowie podejmujący aktywność artystyczną, angażujący się w inicjatywy artystyczne.
A byli to: Oliwa Maślanka, Jakub Smółka, Matylda Gacek, Urszula Dereszowska, Zuzanna Gonet, Zuzanna Mirka, Tymoteusz Woźniak.

Wystawa trwa do 30.04.2024

MBP hol piętro, ul. Władysława Broniewskiego 10C