Bocianie story / Filia Balin

Dzień Bociana Białego

BOCIAN ile waży, gdzie jada, a nawet jak urządził “mieszkanie” czyli biografia bociana oczami przedszkolaków z Przedszkola św. Franciszka w Balinie, które specjalnie na tę okazję przyszły ubrane w bocianie barwy :). Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawych faktów z bocianiego życia pochodzących z książki “Bocian. Biografia nieautoryzowana” autorstwa A. Zbyryt, P. Tryjanowski. Dodatkowo miały możliwość zobaczyć z bliska prawdziwe piórko rodzimego bociana z Balina i podglądnąć jedno z monitorowanych bocianich gniazd w transmisji live. Na koniec wysłuchaliśmy wspólnie piosenki “Kle, kle boćku”, którą wykonała Jadwiga Dudek.
W drugiej części zajęć dzieci wykorzystując min kawałki papieru, patyczki i piórka przygotowały portrety bociana, które można podziwiać w budynku biblioteki.

Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia