Jeszcze więcej natury i ekologii / Filia Balin

Biblioteka w Balinie z kolejnym grantem na działania ekologiczne!

Z przyjemnością informujemy, że Filia w Balinie znalazła się w gronie laureatów czwartej edycji programu grantowego Dobry Sąsiad “ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności” i otrzymała dotację w wysokości 21 000zł na działania o charakterze ekologicznym przeznaczone dla mieszkańców Balina!
Projekt “Natura – najlepszy przyjaciel człowieka” realizowany będzie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Balinie i obejmować będzie różne formy aktywności związanych z ekologią, przyrodą i edukacją. W ramach grantu zorganizujemy:

7 warsztatów edukacyjnych pod hasłem “Moc natury” (w tym warsztaty wyjazdowe “Cztery pory roku w ogrodzie”, warsztaty zakładania ogrodu patriotycznego przy budynku Szkoły Podstawowej z roślinami w barwach narodowych i warsztaty tworzenia ogrodu skalnego przy budynku biblioteki)

1 spektakl teatralny pt “Tararysiapaty” teatru O!Teatr poruszający tematykę ekologii i dbania o środowisko

3 warsztaty arteterapii pod hasłem “Tajemne życie ogrodów” (w ramach warsztatów będziemy malować, wyszywać i tworzyć ogrodowe ozdoby w zgodzie z duchem zero waste)

1 wystawę prac malarskich “Ogrodowe impresje” (wystawa będzie efektem jednych z warsztatów plastycznych)

5 warsztatów kulinarnych “Kuchnia z natury” (zdrowotne właściwości przyrody wokół nas i sposoby wykorzystywania jej w codziennych posiłkach będziemy zgłębiać min z prof. Łukaszem Łuczajem)

Informacje o poszczególnych aktywnościach będą ukazywać się min na plakatach, stronie internetowej biblioteki i szkoły oraz w social mediach obu placówek.