Kwiatki z bajki / Filia w Luszowicach

Dzień Niezapominajki
Czy wiecie, jakie kwiaty pochodzą z bajki? Jakie mrugają żabim oczkiem? Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Luszowicach już wiedzą. A to za sprawą spotkania z wiosną, które zorganizowano w luszowickiej bibliotece.

Atrakcji było co niemiara. Najpierw maluchy uczyły się krótkiego wierszyka o niezapominajkach. Potem bez problemu poradziły sobie z majowymi zagadkami. Dzieciom zaprezentowano książeczkę, której bohaterka jest ulubienica maluchów – Kicia Kocia. Tym razem uczestnicy zajęć z zainteresowaniem wysłuchali lektury Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w ogrodzie”.

Zaś finałem lekcji bibliotecznej były warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaczki wykonały niezapominajkowe laurki dla mam.

Spotkanie w wiosną zorganizowano we współpracy z Moniką Kasprzycką, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego.