Archifest: Weekend archiwów społecznych

W dniach 7-9 czerwca 2024 Cyfrowe Archiwum Ziemi Chrzanowskiej – tworzone w naszej bibliotece – miało okazję przyłączyć się do Archifestu: Weekendu archiwów społecznych. Data to znacząca, bowiem 9 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów.

To pierwsza taka akcja organizowana na skalę ogólnopolską przez Centrum Archiwistyki Społecznej, mająca na celu pokazanie, że historię tworzą nie tylko dokumenty urzędowe, ale również prywatne pamiątki. Warto zbierać i zachowywać ślady przeszłości oraz dzielić się tym z innymi. Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas atrakcje pomogły obudzić w uczestnikach zamiłowanie do lokalnej historii.

W naszym programie znalazły się:

• Wystawa „O cyfrowym archiwum w bibliotece”
    (można ją zobaczyć w sali warsztatowej Biblioteki Głównej do 31.08.2024)
  • Biblioteczne stoisko regionalne „Porozmawiajmy o historii” – będące częścią Rodzinnego Pikniku na Łące
  • Spacer po Chrzanowie „Śladami archiwalnych fotografii”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Do zobaczenia za rok?