Warsztaty zakładania skalnego ogródka / Filia Balin

Ogród skalny

Dziś nasz teren przy budynku biblioteki nabrał rumieńców!!!!!! Razem z uczniami klasy VB i prowadzącą warsztaty Pauliną Bobryk zaczął zmieniać się w skalny ogród oparty na elementach FENG SHUI. Po wstępie w formie prezentacji multimedialnej przedstawiającej ogólne założenia tej starożytnej praktyki planowania przestrzeni w zgodzie z naturą przeszliśmy od teorii do działania by przy budynku biblioteki stworzyć przestrzeń, w której zagoszczą yin i yang czyli balans, równowaga i energia zarówno w kształtach jak i kolorach. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie oddziaływać ta przestrzeń na mieszkańców Balina, a ogród z roku na rok będzie się pięknie rozrastać. Na koniec uczestnicy warsztatów uczestnicy wykonali także własne projekty ogrodów skalnych w oparciu o koncepcję yin i yang z wykorzystaniem starych gazet ze zdjęciami różnych ogrodów.

Dziękujemy firmie “Colmet – skup złomu” z Balina za pomoc w zwiezieniu kamiennych głazów do ogrodu (najcięższy z nich waży ok 600 kg!!!)

Warsztaty odbyły się w ramach projektu “Natura – najlepszy przyjaciel człowieka” z programu grantowego Dobry Sąsiad “ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności”