Wydarzenia kulturalne w maju / Filia w Pogorzycach

Majowe spotkania kulturalno-edukacyjne w bibliotece w Pogorzycach rozpoczęliśmy od Akademii Piękna.

Pierwsze z cyklu spotkanie poświęcone pielęgnacji skóry przyciągnęło osoby zainteresowane nowinkami kosmetycznymi. Uczestniczki miały okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z pielęgnacją skóry, wypróbować kosmetyki oraz poznać sprawdzone sposoby na piękną i odżywioną skórę.

Odbyła się również II część kreatywnych warsztatów tworzenia biżuterii z koralików. Podczas zajęć każda z pań i jeden pan wykonali gustowne bransoletki.

W swojej ofercie biblioteka przygotowała dwie propozycje dla najmłodszych Czytelników. W ramach Tygodnia Bibliotek 2024 odbyły się warsztaty literacko- plastyczne, podczas których rozmawialiśmy o tym, skąd się wzięły bajki.

W cyklu Zabawy igłą i nitką przyszedł czas na końcowe prace związane z wykonaniem maskotki inspirowanej straszydłami i potworkami z literatury dziecięcej.