Naturą połączeni – edukacyjny projekt społeczny w bibliotece w Pogorzycach

Klub Kreatywnych Kobiet działający przy bibliotece w Pogorzycach zaprasza do udziału w projekcie
NATURĄ POŁĄCZENI – projekt społeczny integrujący lokalną społeczność wokół dziedzictwa przyrodniczego miejscowości Pogorzyce.
Partnerem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie – filia w Pogorzycach.
Projekt ma na celu pokazanie mieszkańcom, że w miejscowości można spędzać czas
kreatywnie, zdrowo, twórczo i radośnie z wykorzystaniem istniejącego potencjału, w tym
wyjątkowego dziedzictwa przyrodniczego. Promowanie zdrowego sposobu życia oraz
obudzić otwarcie na naturę, przyrodę, rozwinąć kreatywność poprzez udział w różnorodnych aktywnościach.
w ramach projektu odbędą się m.in.
warsztaty aromaterapii, zielarskie, dietetyczne oraz tworzenia naturalnych kosmetyków
warsztaty przyrodnicze i geologiczne dla dzieci
warsztaty questingu
spacery edukacyjne
konkurs rodzinny o tematyce przyrodniczej
wystawy
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Sfinansowano przez @MałopolskaLokalnie, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych ze środków @GminaChrzanow i Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach @NOWEFIO/FIO: konkurs dla NGO Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego.