Relacja z działalności Filii os. Południe – I półrocze 2024 / Filia os. Południe

Podsumowanie I półrocza 2024 - Filia os. Południe

Zobaczcie co działo się w Filii os. Południe w ciągu I półrocza.

Kulturalne Ferie

Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem: Każda młoda dama projektuje sama. Uczestnicy zajęć sami projektowali wszystkie swoje prace, które zachwyciły nas swoją oryginalnością i różnorodnością. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony czas i zapraszamy już za rok!

Finisaż wystawy Krystyny Wtorkiewicz – Spoglądając na mistrzów

W kwietniu w naszej filii odbył się finisaż wystawy lokalnej artystki Pani Krystyny Wtorkiewicz zatytułowany – Spoglądając na mistrzów. Malarka tworząc swoje dzieła wzorowała się na pracach wielkich malarzy. Jej dzieła zachwycają nie tylko precyzją wykonania, lecz również osobistą interpretacją.

Akcje promocyjne w naszej bibliotece

Jak co roku w naszej filii nie zapomniano o Walentynkach, Dniu Kobiet oraz Wiosennym Kiermaszu Książki. Wydarzenia te cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych czytelników.

Maraton Czytania

W dniu 6 czerwca w Filii os. Południe odbył się kolejny Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom, który w  tym roku przebiegał pod hasłem: Porozmawiajmy o książkach, tygrysie. Dwie grupy przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli wysłuchały wierszy o zwierzątkach czytanych przez znane i lubiane lokalne osobistości.

Kulturalne Wakacje

Tym razem zajęcia wakacyjne przebiegały pod hasłem: Zrób to sam – kolorowy recycling. Uczestnicy warsztatów nauczyli się jak można wykorzystać kolejny raz przedmioty, które zazwyczaj przeznaczamy do utylizacji. Z plastikowych butelek, papieru, starych słoików i zniszczonych podkoszulków powstały prawdziwe cudeńka

Zaczarowany ołówek – warsztaty artystyczne

Na tegorocznych warsztatach przedświątecznych dzieci wykonały dekoracyjny koszyczek na wielkanocny stół.

W naszej filii gościły wystawy:

• Chwile z pędzlem – wystawa prac Krystyny Wtorkiewicz
  • Spoglądając na mistrzów – wystawa pasteli Krystyny Wtorkiewicz