Jak smakuje jesień / Filia w Luszowicach

Smaki jesieni

Jak smakuje jesień? Jak pachnie? Jak możemy ją usłyszeć? Podczas zajęć multisensorycznych Jeżyki z zerówki mogły doświadczyć tej pory roku wszystkimi zmysłami. A to dzięki Marii Dąbek – poetce, która wcieliła się w rolę Pani Jesieni.

Lekcję biblioteczną przygotowano w ramach cyklu spotkań najmłodszych z autorami literatury dziecięcej.

Pani Jesień zawitała w bibliotece w pełnej krasie. Przystroiła się w wielobarwne liście. Zabrała koszyk pełen wrzosów, grzybów, orzechów, jabłek. Dzieciaki przywitały ją piosenką. W nagrodę Jesień przeczytała maluchom kilka bajek o charakterze dydaktycznym. Włączyła się również w działania artystyczne maluchów. Dzieci techniką kropkowania wyczarowały jesienne drzewa.

Zajęcia zorganizowano we współpracy z p. Katarzyną Woszczyna, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego.

.