Małopolska Noc Naukowców 2024

27 września 2024 w godzinach 16:00-20:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyła się 18. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców.

Na obu piętrach naszej instytucji wciąż coś się działo. Można było:

• zadbać o zdrowie pupila z zaawansowanymi produktami pielęgnacyjnymi dla zwierząt domowych z nanocząsteczkami srebra;
  • skorzystać z centrali telefonicznej, spotkać się z multimedialną historią, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz zobaczyć, jak programuje się roboty;
  • zapoznać się z kolekcją paleontologiczną i wziąć udział w geologicznych warsztatach kreatywnych;
  • dowiedzieć się jak działa inteligentny dom i drukarka 3D, zatrzymać się na pokaz hologramów;
  • wykonać samodzielnie doświadczenia chemiczne;
  • poznać tajemnice bakterii, wirusów, grzybów i innych mikroorganizmów;
  • przekonać się na własne oczy jak bada się wodę i skład chemiczny ścieków;
  • skomponować utwór muzyczny w oparciu o wzory matematyczne.

Ponadto w czytelni bibliotekarze wprowadzali w świat sztucznej inteligencji oraz gier planszowych, a na małej sali konferencyjnej specjalne gogle uświadamiały, jak używki zniekształcają nasze postrzeganie rzeczywistości. Na najmłodszych czekały artystyczne wyzwania w Oddziale dla dzieci.

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji uczestnicy mogli podzielić się wrażeniami w anonimowych ankietach. Żaden punkt programu nie wymagał wcześniejszej rejestracji, każda grupa wiekowa mogła znaleźć coś dla siebie.

Serdecznie dziękujemy za współpracę:

• Smart Nanotechnologies S.A. z Alwerni
  • Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini
  • Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie
  • Zespół Szkół Technicznych “FABLOK” w Chrzanowie
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini
  • II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie
  • Wodociągi Chrzanowskie

Tak piszą o nas w mediach –  kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej: