MOC BIBLIOTEK, czyli Harry i czary – relacja

Noc Bibliotek 2024 w oddziale dla dzieci

W mrocznym królestwie książek, gdzie słowa tkały rzeczywistość, odbyła się niezwykła podróż w nieznane. Młodzi adepci magii, wyposażeni w bilety na ekspres do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, z niecierpliwością oczekiwali na moment, gdy peron 9 i 3/4 pochłonie ich w niezbadany świat przygód.

Po dotarciu do szkoły, nowi uczniowie stanęli przed Tiarą Przydziału, która szepcząc starożytnymi zaklęciami, przydzieliła ich do jednego z czterech domów. Gryffindor, dom odważnych i szlachetnych, przyjął tych, którzy nie bali się wyzwań i zawsze stawali po stronie słabych. Slytherin stał się domem dla ambitnych i sprytnych uczniów, którzy dążyli do sukcesu i nie bali się rywalizacji. Ravenclaw z kolei przyjął tych, którzy wyróżniali się inteligencją i ciekawością świata. Natomiast Hufflepuff stał się domem dla lojalnych i pracowitych uczniów, którzy zawsze mogli na siebie liczyć.

Jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń był Turniej Trójmagiczny. Młodzi czarodzieje zmierzyli się w nim z trzema niebezpiecznymi zadaniami. Pierwszym było walka ze smokami, podczas której wykazali się niezwykłą odwagą,  zastosowali sprytne taktyki, wykorzystali swoją wiedzę o stworzeniach magicznych i wspierali się nawzajem. Następnie przyszła pora na zgłębianie tajemnic eliksirów i składników magicznych. Czarodzieje z Ravenclaw błysnęli tu swoją wiedzą, magowie ze Slytherinu starali się znaleźć skróty, przedstawiciele Gryffindoru byli gotowi na każde ryzyko, a uczniowie z Hufflepuff cierpliwie studiowali etykiety. Ostatnim zadaniem było poszukiwanie ukrytych ksiąg magicznych.

Po emocjach związanych z turniejem, nadszedł czas na ucztę, podczas której uczniowie mogli odpocząć i nabrać sił.  Przy stole Gryffindoru głośno rozmawiało się o swoich przygodach, przy stole Slytherinu dyskutowano o przyszłych planach, czarodzieje zasiadający przy stole Ravenclaw dzielili się nowymi odkryciami, a stół Hufflepuff cieszył się towarzystwem przyjaciół.

Na zakończenie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatów. Każdy młody czarodziej otrzymał pamiątkę potwierdzającą ukończenie nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

To była niezwykła noc, pełna magii, przygód i przyjaźni. Młodzi czarodzieje wrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na zawsze pozostaną w ich sercach.