Plastuś i dudek w teatrze / Filia w Luszowicach

Dudek i czubek

Dudek ma swój czubek

W teatralny spacer po lesie wybrały się przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Luszowicach. Towarzyszami dzieci byli Plastuś, Tosia oraz… dudek Duduś.
Dzieci uczestniczyły w spektakl pt. “Każdy dudek ma swój czubek”. Spotkanie zorganizowała biblioteka w Luszowicach.

Krótkie przedstawienie miało charakter dydaktyczny. Przedszkolaki opowiadały o swoich doświadczeniach teatralnych. Potem – za pośrednictwem lalek i opowiadanej przez nie historii – dowiedziały się o kilku faktach z życia dudków.

Jak zwykle lekcja biblioteczna połączona została z zajęciami plastycznymi, podczas których dzieci wykonały skrzydlate dzieło przypominające dudka.

Inscenizacja oparta została na opowiadaniu autorskim (Anna Kasprzyk). Zaś zajęcia przygotowano wspólnie z p. Moniką Kasprzycką, nauczycielką wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.