Promocja tomiku “Z chmur” oraz wernisaż malarstwa Małgorzaty Adamczak / w ramach Akademii Słowa

W ramach Akademii Słowa

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii Słowa, którego gościem będzie Małgorzata Adamczak – malarka i poetka o niezwykle bogatej, międzynarodowej karierze artystycznej.

Małgorzata Adamczak

1993 roku podjęła studia w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa w pracowni prof. Szancenbacha. W 1995 wyjechała do Sydney, gdzie tworzyła w swoim studiu malarskim w piermont. Została zaproszona do współpracy przez Konsulat Polski w Sydney co zaowocowało wystawą w mlc Gallery. Brała udział w wymianie artystycznej australijsko-japoński i w wystawie w muzeum Modern Art w Saitamie. Jej prace były częścią wystaw w Parlamencie Australijskim, Global Gallery, Marlene Antico Gallery, S. H. Ervin Gallery – Salon The Refuse.

Po powrocie do polski ukończyła studia w pracowni prof. Sławomira Karpowicza w roku 2000. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach w Polsce i za granicą. Jest stypendyską The Pollock-Kresner Foundation (2006). Otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017).

W swoim malarstwie podejmuje tematy uczuć, atmosfery, emocji. Studiuje martwe natury, pejzaże, obserwuje ludzi, tworzy ich psychologiczne, malarskie portrety. Od lat zajmuje się poezją.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2024 roku o godzinie 17:00, w ramach Akademii Słowa i poprowadzi je Bogusław Urbiński.

To wyjątkowa okazja, by osobiście poznać artystkę, jej inspiracje i warsztat, a także dowiedzieć się, jak malarstwo i poezja wzajemnie się przenikają w jej życiu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu i odkrycia niezwykłego świata jej sztuki.