Rozstrzygnięcie konkursu “Ziemia też oddychać musi”

Konkurs z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności 2024

ZIEMIA TEŻ ODDYCHAĆ MUSI to tytuł konkursu plastycznego inspirowanego wierszem Małgorzaty Strzałkowskiej „Nowa moda”. Konkurs, zrealizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Chrzanowa Roberta Maciaszka, skierowaliśmy do dzieci w wieku 7-12 lat mieszkających na terenie naszej gminy. Przez miesiąc czekaliśmy na odzew ze strony uzdolnionych, młodych chrzanowian i… doczekaliśmy się! Otrzymaliśmy 25 pięknych prac, których tematyka związana była, tak jak zakładał regulamin, z ekologią i rowerem jako zdrowym środkiem transportu. Jury w składzie:  Anna Siewiorek – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Pb]licznej w Chrzanowie /przewodnicząca/, Katarzyna Wulczyńska – Dział Udostępniania Zbiorów i Animacji oraz Agnieszka Kęska – Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa, postanowiło uhonorować autorów następujących prac:

I miejsce: Antonina Smolik

II miejsce: Hanna Dziewulska

III miejsce: Nela Chylaszek

Prace wyróżnione:

Adrianna Krzemyk

Jan Rejdych

Davyd Veltman

Rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród odbyło się 22 września 2024 r., podczas pikniku „Biblioteka na dwóch kółkach” na mecie XII Rajdu Chrzanowskich Cyklistów.
Konkurs zrealizowany został jako element programu Europejskiego Tygodnia Mobilności 2024 pod hasłem „Współdzielenie przestrzeni publicznej”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim autorom prac, gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym i oczywiście zapraszamy do biblioteki!