Spektakl i warsztaty ekologiczne / Filia Balin

Nauka o ekologii na wesoło!

Wczoraj dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Balinie uczestniczyły w ekologicznym spektaklu teatralnym Grupy O!Teatr pt “Tararysiapaty, czyli jak Ryś wpadł w tarapaty”. Spektakl, którego głównym bohaterem był zagubiony w ludzkim świecie Ryś w zabawny sposób poruszał zagadnienia związane z ekologią i wpływem człowieka na środowisko. Po spektaklu klasy III uczestniczyły także w będących kontynuacją przedstawienia warsztatach pt “Lekcje ekologii profesora Wiedzosława”, podczas których dzieci wzięły udział min w quizie wiedzy o ekologii i “kartkówce”, na której wykonały prace plastyczne. Powstałe mini plakaty stały się podstawą do krótkiej rozmowy o zagadnieniach związanych z ochroną środowiska.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu “Natura – najlepszy przyjaciel człowieka” z programu grantowego Dobry Sąsiad “ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności”