Spotkanie autorskie z Joanną Marią Chmielewską

Spotkanie z Niebieską Niedźwiedzicą

Za nami spotkanie autorskie z Joanną Marią Chmielewską – autorką książek dla dorosłych oraz dzieci i pedagogiem, która prowadzi również warsztaty twórczego pisania. Spod jej pióra wyszły takie tytuły jak „Historia srebrnego talizmanu” i „Neska i srebrny talizman”, za którą otrzymała nominację do nagrody literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011. Pisarka tym razem zaprosiła nas do świata tytułowej „Niebieskiej niedźwiedzicy”, uznanej za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2012 w konkursie Empiku. Wszyscy daliśmy się porwać autorce w podróż do świata emocji i empatii. Ściskając w ramionach swoje ukochane pluszowe misie, zebrane dzieci słuchały historii niebieskiej niedźwiadki, ciesząc się z jej narodzin wraz z rodzicami niedźwiedziami, współczując jej w trudnych chwilach i z ulgą przyjmując pozytywne zakończenie. Wzruszenie towarzyszyło także rodzicom – historia o braku tolerancji, poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia i bezgranicznej miłości rodzicielskiej pozostanie w naszych sercach na długo.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego