Spotkanie autorskie z Michałem Witkowskim

22 listopada (piątek), w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się spotkanie autorskie z Michałem Witkowskim – utalentowanym pisarzem i felietonistą, autorem książek, m.in Autor takich bestsellerów jak Lubiewo, Fynf und cfancyś czy Wymazane oraz Wiara. Autobiografia.

Michał Witkowski to jeden z najbardziej intrygujących i cenionych pisarzy polskiej literatury współczesnej! Autor wielu bestsellerów znany ze swojego bezkompromisowego stylu i poruszania odważnych tematów, spotka się z czytelnikami, by opowiedzieć o swojej twórczości oraz najnowszych projektach.

Cenionym pisarz, który zdobył wiele wyróżnień i nominacji za swoją twórczość, zyskując uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oto niektóre z najważniejszych nagród i wyróżnień, które otrzymał:

• Paszport Polityki (2005) – za powieść Lubiewo, która przyniosła mu szerokie uznanie i uczyniła jednym z najważniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Nagroda przyznawana jest twórcom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.
  • Nominacje do Nagrody Literackiej Nike:
    Lubiewo (2006) – powieść znalazła się w ścisłym finale Nagrody Nike, jednej z najważniejszych nagród literackich w Polsce.
    Fynf und cfancyś (2016) – kolejna powieść, która przyniosła Witkowskiemu nominację do tej prestiżowej nagrody.
  • Nagroda Literacka Gdynia (2006) – nominacja za Lubiewo w kategorii proza.
  • Nominacja do Europejskiej Nagrody Literackiej (2007) – również za Lubiewo. Ta powieść przyczyniła się do międzynarodowej popularności autora.
  • Nagroda „Gwarancje Kultury” (2007) – nagroda przyznawana przez TVP Kultura za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, również za powieść Lubiewo.
  • Nagroda Literacka Nike (2024): Wiara. Autobiografia, wygrała plebiscyt czytelników

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia – zapraszamy wszystkich miłośników literatury na inspirujący wieczór z jednym z najbardziej oryginalnych głosów polskiej prozy!

Program „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.