Strefa Pozytywnych Myśli. Dzień Zdrowia Psychicznego – relacja

Dzień Zdrowia Psychicznego

8 października w naszej bibliotecee została zorganizowana wystawa prac pacjentów Centrum Zdrowia Psychicznego  Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i filia Krzeszowice, Fundacja “PrzytulJA”, Centrum Usług Socjalnych – Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego.

Organizatorką przedsięwzięcia była Pani Celina Król – pracująca na co dzień z klubowiczami z Klubu Pacjenta PIVNICA w chrzanowskim szpitalu.

Ten szczególny dzień jest okazją do podkreślenia, jak istotne jest zdrowie psychicznego w życiu każdego z nas.
Dbałość o nasze psychiczne dobre samopoczucie wpływa na naszą jakość życia, relacje z innymi i codzienną pracę. Ten dzień ma na celu zwrócenia na to naszej uwagi, i na poszerzeniu naszej wiedzy w tym temacie.
Oprócz tego przedstawione zostały oddziały, oraz kluby działające przy chrzanowskim szpitalu, które na co dzień wspierają osoby zmagające się z problemami.

Mogliśmy wysłuchać kilku ciekawych prezentacji dotyczących zdrowia psychicznego oraz z życia oddziału:

• “Kiedy smutek jest chorobą – przyczyny, objawy, leczenie depresji” –  mgr Karolina Kawa – psycholożka
    i mgr Marcin Szczuka – psycholog

• „Z historii Dziennej Psychiatrii” – prezentacja / mgr Celina Król – asystentka terapii zajęciowej /
    Dzienna Psychiatria i Klub Pacjenta/ Szpital Powiatowy w Chrzanowie

• “Z życia Psychiatrii Stacjonarnej” – prezentacja / mgr Katarzyna Adamczyk – starsza terapeutka zajęciowa /    Psychiatria Stacjonarna / Szpital Powiatowy w Chrzanowie

• “Z  życia Dziennej Psychiatrii” – prezentacja / mgr Agnieszka Zielińska / Dzienna Psychiatria /
    Szpital Powiatowy w Chrzanowie

• ” Z życia CZP Krzeszowice” – prezentacja / mgr Elżbieta Seweryn /  Centrum Zdrowia Psychicznego Filia Krzeszowice

Nie zabrakło występów artystycznych. W klimat muzyczny wprowadziły nas Katarzyna Adamczyk, Katarzyna Dubaniowska oraz Marzena Michalczyk-Tylek. Do świata poezji zaprosił nas Konrad Obrok.

Na zakończenie mieliśmy okazję zrelaskować się przy gongach tybetańskich, których sesje poprowadziła dla nas
mgr Edyta Poręba – muzykoterapeutka, masażystka dźwiękiem.

Nie zabrakło występów artystycznych. W klimat muzyczny wprowadzili nas Katarzyna Adamczyk, a takżę zespół FEDELMENTE, w składzie: Marzena Michalczyk-Tylek ( wokalistka, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach), Michał Tadeusz Noworyta, Joanna Mizera-Zalejska. Do świata poezji zaprosił nas Konrad Obrok.