Wystawa Powrót do domu

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej  “Powrót do domu”, autorstwa Pauliny Okuńskiej.

W 2023 roku minęło 10 lat od wyjazdu śp. Heleny Kmieć na misje do Zambii, w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Po tym czasie wraz z ekipą filmową grupa wolontariuszy z Fundacji im. Heleny Kmieć powróciła do miejsc, w których Helena posługiwała jako wolontariuszka, ale przede wszystkim do ludzi, których Pan Bóg postawił na jej drodze.

Powstał dokument, który pozwoli jeszcze bardziej poznać, zachwycić się, ale przede wszystkim zainspirować się misyjną działalnością Heleny.

Częścią grupy filmowej była Paulina Okuńska, utalentowana fotografka młodego pokolenia, wolontariuszka misyjna, dla której, tak jak dla Heleny, to również był powrót na zambijską ziemię. Swoje przeżycia oraz emocje, w których duchową towarzyszką stała się Helena, uchwyciła na fotografiach, z których powstała ta  bardzo osobista wystawa.

W ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Wernisaż wystawy 14.10, godz. 17:00

WYSTAWA czynna: 14 - 31.10.2024