Zakopane pępkiem świata / Spotkanie z Ewą Cofalik-Dobosz – relacja

W ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze

W piątkowy wieczór Zakopane na nowo rozbrzmiało artystycznym duchem, a to za sprawą wernisażu wystawy “Zakopane pępkiem świata” autorstwa Ewy Cofalik-Dobosz.

Wieczór upłynął w ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze. Przybyli goście mogli delektować się herbatą o jesiennych nutach, która wprowadziła ich w klimat tego pełnego nostalgii spotkania. W przerwach między rozmowami i podziwianiem dzieł Ewy Cofalik-Dobosz, częstowano się domowym ciastem – słodkim akcentem, który dopełnił gościnną atmosferę wernisażu.

Artystka, w swoich pracach, uchwyciła zakopiański klimat nie tylko jako malowniczy pejzaż, ale także jako dawny ośrodek intelektualny i artystyczny Polski.

Dzięki obecności bliskich artystki, wernisaż nabrał intymnego charakteru, a luźne rozmowy o sztuce i znaczeniu Zakopanego w polskiej kulturze sprawiły, że każdy czuł się częścią tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa, otwarta od 16 października do 15 grudnia 2024 roku, zaprasza każdego, kto pragnie poznać magię Podhala i na nowo odkryć urok Zakopanego.

Spotkanie prowadziła: Agnieszka Kęska

Fotorelacja: