Promocja książki Gustawa Czerwika – Julia. Opowieść o życiu wsi w trudnych czasach – relacja

27 czerwca mieliśmy okazję gościć u nas naszego lokalnego poetę, który wydał swoją pierwszą powieść!

Gustaw Czerwik od lat współpracuje z nasz biblioteką – moderuje spotkania w ramach cyklu Akademii Słowa, oraz podcyklu Gustaw Przedstawia, co miesiąc zaciekle dyskutuje w DKK, jest pomysłodawcą ogólnopolskiego konkursu Czytany Obraz.
Autor ma na swoim koncie wiele wydanych tomików poetyckich, „Julia: Opowieść o życiu wsi w trudnych czasach” to Jego debiut prozatorski. Co ciekawe „Julia” to historia rodzinna Gustawa Czerwika.

Spotkanie miała wyjątkowy charakter, ponieważ połączyliśmy siły dwóch grup literackich, które działają w naszej bibliotece: Akademii Słowa i Dyskusyjnego Klubu Książki, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 18. lat.

Autor powieści opowiedział nam skąd pomysł na napisanie powieści, jak zbierał materiały do książki, ile jest w książce pierwowzorów rodzinnych, a ile literackiej fikcji.
Poeta podzielił się z nami również swoimi dalszymi planami literackimi.