Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie uczestniczyła w Programie Wieloletnim "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych i budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. W 2018 roku biblioteka otrzymała kwotę w wysokości 57.550 złotych. W ramach otrzymanej kwoty biblioteka zakupiła 3145 egzemplarzy nowości wydawniczych - 2957 książek i 188 audiobooków, głownie literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, biografie, reportaże, poradniki, książki obrazkowe, lektury. Zakupiono także 62 egzemplarze książek z serii Duże Litery. Książki trafiły do Wypożyczalni, Oddziału dla Dzieci Biblioteki Głównej, Działu Multimedialnego oraz wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.