klauzula

 
 
 
A- A A+

Ewa Krzyżewska - dziewczyna z sąsiedztwa, dziewczyna z okładki - wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na wystawę poświęconą Ewie Krzyżewskiej - jednej z najsłynniejszych polskich gwiazd ekranu drugiej połowy XX w. Wystawa w 15. rocznicę śmierci aktorki połączona jest z odsłonięciem pamiątkowej tablicy w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie, którą to szkołę Krzyżewska skończyła. Ekspozycja czynna w terminie 20.06-31.07.2018r.

Czytaj więcej...

LITERATURA to KOBIETA - wystawa

LITERATURA TO KOBIETA! - przedstawiamy  wystawę przygotowaną dla uczczenia Roku 2018, który ogłoszony został Rokiem Praw Kobiet.
ONE - to znane chrzanowianki i chrzanowskie bibliotekarki, które wcieliły się w równie znane, lubiane lub kontrowersyjne postaci z literatury polskiej i światowej.
ON - Bogusław Mucha - autor zdjęć - fotograf i informatyk, pracownik biblioteki, nasz wyjątkowo zdolny kolega.

Wernisaż wystawy odbył się 9.06, podczas NOCY BIBLIOTEK 2018. Relacja: http://mbp.chrzanow.pl/str_mbp/relacje-z-wydarzen/2590-noc-bibliotek-2018.html

Czytaj więcej...

LITERATURA to KOBIETA - zapraszamy na wernisaż!

Niezwykła wystawa i niezwykły wernisaż - znane chrzanowianki i bibliotekarki w niecodziennej literackiej roli. Fotografie: Bogusław Mucha.
Intrygująco, inspirujaco, zabawnie... to wszystko  już w najbliższą sobotę o godz. 18.45 podczas NOCY BIBLIOTEK 2018 ! Zapraszamy!