klauzula

 
 
 
A- A A+

Zapraszamy na wystawę fotografii rowerowych PROJEKTU TANDEM, zrealizowanego przez grupę Oleśnica Bajk Stajl, Stowarzyszenie Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy, w ramach programu SENIORZY W AKCJI (Edycja 2015) Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wystawa czynna do 31.10.2017

Poprzez rowerowy PROJEKT TANDEM od września 2015 r. seniorzy zostali aktywizowani do międzypokoleniowych działań. Wspólnie udowodniono, że rower jest do tego doskonałym narzędziem. W czasie 10 miesięcy zostały zorganizowane spotkania z seniorami i warsztaty digitalizacji starych zdjęć (rodziców i dziadków na rowerach), których finałem był piknik i wystawa odrestaurowanych fotografii w trakcie DNI OLEŚNICY 2016. Do tego działania plastyczne z młodymi artystami, wspólne przejażdżki rowerowe trasami  dziadków, projekcje filmowe, spotkania i prezentacje, warsztaty pomocy przedmedycznej oraz wykłady edukacyjne z Powiatową Komendą Policji w Oleśnicy i wykładowcami Uniwersytetu Opolskiego.


 Dzięki uprzejmości Grupy Olesnica Bajk Stajl wystawę prezentujemy w chrzanowskiej bibliotece w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2017.