1 czerwca ruszył projekt dotyczący przebudowy Alei Henryka. Makietę ulicy uroczyście odsłonili Burmistrz Miasta Chrzanowa Ryszard Kosowski wraz z dr Stanisławem Lessaerem, autorem modelu.
Projekt informacyjno-edukacyjny potrwa do końca października. W ramach akcji odbędzie się cykl wydarzeń: spotkania informacyjne, spacery badawcze, warsztaty i konkurs. We wszystkie te działania będziemy angażować czytelników biblioteki, mieszkańców miasta – zwłaszcza młodzież, która spojrzy na sprawę świeżym okiem, wnosząc nowe rozwiązania i ciekawe pomysły. Biblioteka uruchomiła już stronę projektu, która uzupełniania będzie o informacje n.t. Alei Henryka w ujęciu historycznym, a także o opinie mieszkańców w tym temacie. Ponadto placówka dysponuje bogatym księgozbiorem regionalnym oraz prowadzi CATL. Zapraszamy zainteresowanych po literaturę dotyczącą planowania przestrzennego, a także zachęcamy do udziału w decydowaniu o tym, jak nasze miasto powinno wyglądać. Następne spotkanie już 13 czerwca w godz.17.00-19.00, w sali konferencyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przypominamy – spacery badawcze odbędą się kolejno 19, 20, 21 czerwca o godz. 17.00, start pod Urzędem Miejskim w Chrzanowie.