Relacje z wydarzeń

24 października

Spotkanie world café – relacj.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu odbyło się w środę 24 października w Bibliotece Miejskiej. Wzięło w nim udział 9 osób. Wydarzenie prowadzili moderatorzy Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa ze wsparciem eksperta ds. architektury – architekta z firmy P.A. NOVA.

18 września

Po wakacyjnej przerwie działamy dalej w ramach projektu „Tak blisko – cztery kroki do Alei Henryka”. We wtorek 18 września w Bibliotece odbyły się warsztaty z młodzieżą chrzanowskich szkół ponadpodstawowych (ILO oraz IILO). W spotkaniu wzięło udział 15 uczestników, obecni byli także nauczyciele (opiekunowie uczniów) oraz Burmistrz Chrzanowa. Warsztaty przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa, a dodatkowym wsparciem byli architekci P.A. NOVA.

19/20/21 czerwca

Kolejnym krokiem w ramach realizacji projektu „Tak blisko – cztery kroki do Alei Henryka” były trzy spacery badawcze, które odbyły się w dniach 19, 20 i 21 czerwca 2018 roku w godzinach 17.00 – 19.00.  Pierwszy ze spacerów dedykowany był mieszkańcom, drugi – organizacjom pozarządowym, a trzeci – przedsiębiorcom.

13 czerwca

Stworzyć na nowo legendę Alei, poprawić bezpieczeństwo, przyciągnąć w to miejsce ludzi atrakcyjną ofertą kulturalną i biznesową – to tylko kilka z propozycji rewitalizacji jednej z najważniejszych ulic Chrzanowa.

 

1 czerwca

1 czerwca ruszył projekt dotyczący przebudowy Alei Henryka. Makietę ulicy uroczyście odsłonili Burmistrz Miasta Chrzanowa Ryszard Kosowski wraz z dr Stanisławem Lessaerem, autorem modelu.