klauzula

 
 
 
A- A A+

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć Norberta Skrzyńskiego "Horyzont i droga - czyli rowerowe podróże". Wystawa czynna od 15 września 2014 do 31 października 2014 w godzinach otwarcia Biblioteki. W dniu 22 września 2014 o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie multimedialne z Norbertem Skrzyńskim.

 

Horyzont jest nieosiągalnym celem, do którego prowadzeni jesteśmy nieprzewidywalną drogą. Bez drogi horyzont byłby jedynie przepiękną linią gotową do fotografowania i podziwiania. Dzięki drodze możemy go również przeżywać i cieszyć dążeniem do niego. Zbiór prezentowanych zdjęć zawiera fotografie wykonane podczas podróży (głównie rowerowych, 2008-2014) po Algierii, Angoli, Armenii, Gruzji, Iranie, Izraelu, Jordanii, Maroko, Polsce, RPA, Tunezji, Turcji i Zimbabwe.

Norbert Skrzyński - niespełniony geograf, ciągle dokonujący trudnego wyboru pomiędzy tym co robić lubi, a tym co robić musi. Z zamiłowania rowerzysta, czytelnik, obserwator, wielbiciel map. Radykalny przeciwnik bezmyślności. Ekstremalny zwolennik przemieszczania się. Współorganizował i uczestniczył w sztafecie Afryka Nowaka, od 2012 roku organizuje Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie.