klauzula

 
 
 
A- A A+

Celem projektu Lokalne Kluby Kowania jest zachęcenie uczniów do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Pierwsza edycja projektu została objęta patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.


Głównym celem klubu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że rozwijanie umiejętności programistycznych umożliwi uczestnikom klubu lepszy start w przyszłość.
Grupa docelowa klubu to osoby w wielu 10-15 lat. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 16.00
Tematyka zajęć w ramach klubu obejmuje:
?    naukę kodowania robotów Finch
?    naukę kodowania w edytorze Scratch
?    naukę tworzenia prostych gier
Zdobyte umiejętności pozwolą na szybkie wkroczenie w świat programowania bardziej złożonego. Dzięki poznaniu tych zagadnień programowanie może stać się niezapomnianą przygodą i dawać niesamowitą satysfakcję z tworzenia coraz to doskonalszych projektów.
Kontakt: Dział Czytelń i Multimediów tel. 32 763 27 49, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.