Kierownik: Agnieszka Śliwa
Adres: Luszowice, ul. Przybyszewskiego 6 (Szkoła Podstawowa)
Komunikatory

gg: 8305372

Katalog: Katalog księgozbioru

12 listopada 2014 uroczyście otwarto Filię w Luszowicach po kapitalnym remoncie. Całkowity koszt remontu to 236 052 zł, kwota dofinansowania: 153 101 zł. Mieszkańcy wsi mogą teraz korzystać z nowoczesnej i przytulnej biblioteki, wyposażonej w większą ilość stanowisk komputerowych, z dogodnym dostępem do księgozbioru i ciekawą przestrzenią, którą mogą wykorzystywać do różnorodnych form działalności. Izba regionalna, w której znalazły się niepowtarzalne eksponaty gromadzone przez mieszkańców Luszowic, pielęgnowane i zbierane przez pracowników Szkoły Podstawowej w Luszowicach, została ponadto wyposażona w sprzęt multimedialny: ekran, rzutnik, laptop oraz krzesła i stoły. W sali tej prowadzone są lekcje biblioteczne, warsztaty plastyczne i literackie, warsztaty regionalne z udziałem Koła Gospodyń, projekcje, prezentacje multimedialne itp.

Inwestycja została zrealizowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - "Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja mająca na celu poprawę jakości i rozszerzenie usług kulturalno-informacyjnych świadczonych przez filię biblioteczną w Luszowicach oraz zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego poprzez remont pomieszczeń bibliotecznych wraz z utworzeniem izby regionalnej  i zakupem wyposażenia, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - operacja, która odpowiada warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zapraszamy do odwiedzania biblioteki w Luszowicach i współpracy.

W 2017 roku do biblioteki zapisanych było 306 czytelników. Zarejestrowano 3472 odwiedziny oraz 4223 wypożyczeń.

Biblioteka ma w swoich zbiorach ponad 7733 pozycji i oferuje:
- literaturę piękną dla dorosłych
- literaturę dla dzieci i młodzieży
- lektury szkolne
- literaturę  popularnonaukową

Biblioteka dysponuje również czytelnią i kącikiem do zabaw dla młodszych dzieci.
Dla czytelników dostępnych jest 5 stanowisk komputerowych posiadających połączenie z internetem.