klauzula

 

A- A A+

Sześćdziesięciu mieszkańców powiatu chrzanowskiego wie już, jak zarządzać domowymi finansami i jak założyć elektroniczne konto w banku. To efekt kursu, który ukończyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. W ostatnim tygodniu czerwca zakończyły się prowadzone kursy e-learningowe "O finansach... w bibliotece - III edycja". Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Dowiedzieli się, między innymi jak racjonalnie planować wydatki, w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak posługiwać się e-kontem i na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Projekt "O finansach... w bibliotece - III edycja" jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Kurs skierowany jest głównie do grupy osób 50+ a jego nadrzędnym celem jest poszerzenie wiedzy o aktualnych produktach bankowych oraz narzędziach internetowych związanych z tematem bankowości. Dzięki formule nauki przez internet pomaga w opanowaniu podstaw obsługi komputera a poprzez ćwiczenia wykonywane w grupach sprzyja także integracji. Przy wspólnym poczęstunku uczestnicy mieli okazję wymieniać ze sobą bardzo cenne uwagi a także własne doświadczenia z zakresu bankowości. Po zakończeniu szkoleń, kilka osób z powodzeniem rozpoczęło swoją przygodę z bankowością on-line z czego jesteśmy szczególnie dumni. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników kursów i mamy nadzieję, że ich wiedza na temat dostępnych produktów bankowych przyda się także w życiu codziennym.


Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Dziękujemy pracownikom Banku Spółdzielczego w Chrzanowie za pomoc w organizacji spotkań dot. zabezpieczeń banknotów.

 

prb katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2

 

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

NOWOŚCI DLA DZIECI

NOWOŚCI MULTIMEDIALNE

AUDIOBOOK TYGODNIA

miasto dziewczt

IBUK miesiąca

ibuk

kulturalny logo

bibliografia malopolski logo 03

LOGOAB

BN NPRC

 

logo WSB 1

 

KULTURA

Sample image

EDUKACJA

Sample image

ROZRYWKA