Wielkimi krokami zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Chrzanowska biblioteka już po raz ósmy bierze w nim udział pod hasłem "Biblioteka na dwóch kółkach". W dniach 16-22 września przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji, przede wszystkim: Rajd rowerowy, Uliczny Raut Zrównoważony i Debatę zrównoważoną, a także bezpłatne przejazdy komunikacją ZKKM w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu (22.09). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

16.09 o godz. 10.00 spod Miejskiej Biblioteki Publicznej ruszy VI Rajd Chrzanowskich Cyklistów zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów. Meta będzie pod Szkołą Podstawową nr 6 w Chrzanowie Kościelcu. Obsługę techniczną rajdu zapewni AutoBike Chrzanów (https://autobike.com.pl/). Rajd zwieńczymy piknikiem rodzinno-edukacyjnym, w ramach którego gracze z krakowskiego klubu Bike Polo dadzą pokaz meczu tego nietypowego sportu, a wszystkich chętnych nauczą podstawowych zasad gry. Tego dnia odbędzie się pokaz samochodu elektrycznego, a także wykład z prezentacją "Wyrusz w przyszłość elektrycznym samochodem". Całość zakończy się o 14.30.

18. 09 o godz. 10.00 w Oddziale dla Dzieci będą warsztaty kreatywne z recyklingu dla najmłodszych.

19.09 wszystkich chętnych zapraszamy na Debatę zrównoważoną, która rozpocznie się o godz. 18. Spotkanie poprowadzi moderator Hubert Mazur. Im więcej różnorodnych głosów w dyskusji, tym lepiej!

21. 09 część Alei Henryka będzie zamknięta, a na jej obszarze odbędzie się Uliczny Raut Zrównoważony z mnóstwem eko-atrakcji. Na ulicy rozłoży się miasteczko rowerowe dla małych uczestników imprezy, a do tego eko-stoiska: Wioska tematyczna z Bolęcina, Punkt Informacji Turystycznej w ramach MSiT, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i eko-kulinaria: Restauracja NOVAprzestrzeń, Kawiarnia Zapach kawy. Eko-show dadzą uczniowie z SP nr 1 i SP nr 3 w Chrzanowie, a biblioteka zapewni eko - zabawy edukacyjne np. gry na tabletach, zajęcia plastyczne, np. sklejanie wielkiego roweru, gry planszowe, klanza, kreda  i inne. Eko-pokazy taneczne/Gimnastyka Smyka zapewni Xtreme Fitnes, a eko- konkurs butelkowy poprowadzi RPWiK w Chrzanowie. Do wygrania będą eko-nagrody!

W ciągu całego tygodnia rozstawione będą stoiska bookcrossingowe w ramach akcji Bookcrossing.pl - czyli książka w podróży, na dwóch przystankach ZKKM w Chrzanowie umieścimy regał z książkami, które można uwolnić - czyli, zabrać, przeczytać i podać dalej. W tym czasie potrwa też akcja promocyjna "Czytelnicy na rowery!" - 3 pierwszych czytelników, którzy przyjadą do biblioteki na rowerze otrzymają literacki bonus - książkę!

Zapowiada się mnóstwo atrakcji, nie może Was w tych dniach zabraknąć! Liczymy na Waszą obecność!