Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku,
darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie (...)
książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość
na drugiego człowieka,
wzbogaca słownictwo, pozwala zrozumieć siebie i świat

napisał prof. Grzegorz Leszczyński w poradniku
"Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki".

Chrzanowska biblioteka serdecznie zaprasza PRZEDSZKOLAKÓW i ich Rodziców do udziału w ogólnopolskim projekcie czytelniczym MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK.

Jak wziąć udział w projekcie? Kilka praktycznych wskazówek:

• w projekcie biorą udział dzieci urodzone w latach 2013-2016, tj. dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki.

• każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika.

• za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

• w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki to poradnik, przypominający o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.

• uwaga! Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy także te dzieci, które wzięły udział w edycji 2018.

Program Mała książka - wielki człowiek realizowany jest zarówno w Oddziale dla Dzieci (Biblioteka Główna, ul. Broniewskiego 10C), jak i we wszystkich filiach bibliotecznych.

Organizatorzy: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, czasopismo Nowoczesna Biblioteka 3.0
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl