Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie world café w ramach projektu "Tak blisko - cztery kroki do Alei Henryka" w środę 24 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Podsumujemy dotychczasowe działania w projekcie i zebrane potrzeby mieszkańców dotyczące zmian Alei Henryka, a następnie porozmawiamy na wybrane tematy - wspólnie dopracujemy pomysły związane z możliwym zagospodarowaniem Alei Henryka. Skoncentrujemy się m.in. na możliwościach wykorzystania niektórych pustostanów oraz sposobach stworzenia przyjaznej przestrzeni dla pieszych i spacerowiczów. Spotkanie odbędzie się w oparciu o metodę world café*, a dyskusję dopełnią wizualne przykłady rozwiązań z innych miast.

* Metoda world café to rodzaj pracy warsztatowej nastawionej na konwersację prowadzoną przez uczestników. Nazwa techniki odzwierciedla charakter pracy - swobodną "kawiarnianą" atmosferę dyskusji, która odbywa się w mniejszych grupach, przy stolikach. Dla każdego stolika określa się temat/zagadnienie oraz tzw. gospodarza - osobę pełniącą funkcję moderatora. Uczestnicy spotkania zostają podzieleni na kilkuosobowe zespoły i siadają przy wyznaczonych stolikach. Po pewnym czasie następuje zmiana i wszyscy poza gospodarzem przenoszą się do kolejnego stanowiska (gdzie omawiane jest inne zagadnienie). Gospodarz stołu streszcza wypowiedzi poprzednich uczestników i czuwa dalszą wymianą pomysłów.