Zapraszamy do uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, który jak co roku odbędzie się w dniach 16-22 września.

Celem akcji jest promowanie zdrowego trybu życia, ekologicznych form mobilności, propagowanie jazdy na rowerze, także w mieście, promowanie sportu, przybliżenie zasad bezpieczeństwa poruszania się na drodze oraz uświadamianie wartości, jaką ma ochrona przyrody i ekologia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy. Chodź z nami!".

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpoczniemy w poniedziałek 16 września od Ulicznego Rautu Zrównoważonego na Chrzanowskim Rynku, który potrwa w godzinach 10:00 - 14:00. W ramach rautu odbędą się zabawy integracyjne ZWARIOWANE ROWERY oraz prowadzone przez harcerzy: warsztaty ekologiczne, taneczne i plastyczne, gra "Wyścigi zakrętek", quiz z nagrodami.Ponadto będzie miał miejsce finał akcji charytatywnej "Niezła wkrętka - daj zakrętka".

18 września (środa), w godz. 16:30 - 18:00 w bibliotece poprowadzone zostaną zajęcia dla dzieci "Na rower wsiadam swój i cały świat jest mój". Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci.

22 września (niedziela) zapraszamy na VII Rajd Chrzanowskich Cyklistów w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, który zakończony będzie Piknikiem Edukacyjnym BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH . W tym roku podczas rajdu pokonamy dystans. 18,5 km. Rozpoczniemy go o godz. 10:00 pod biblioteką, a zakończymy o godz. 12:00 przy Szkole Podstawowej nr 5,przy ul. Fabrycznej 23 A. Piknik Edukacyjny obfitował będzie w mnóstwo atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w quizie, doświadczyć jazdy na energorowerze, torze Drift and Bike, symulatorze jazdy rowerem "tacx", jazdy na torze Drif Trike and Bike. Ponadto będziemy obecni ze stoiskiem bookcrossing "Książka w podróży".

Przypominamy, że przez całą niedzielę właściciele samochodów na podstawie dowodu rejestracyjnego i dowodu tożsamości będą mogli skorzystać z darmowego przejazdu środkami transportu miejskiego organizowanego przez ZKKM..

PLAKAT - Uliczny Raut Zrównoważony

PLAKAT - VII Rajd Chrzanowskich Cyklistów