Nowy lokal biblioteki w Płazie udostępniony jest wszystkim użytkowników. Od dnia otwarcia odbywa się również zwiedzanie biblioteki dla grup. Są to przede wszystkim grupy dzieci i młodzieży - uczniów Zespołu Szkół w Płazie wraz z opiekunami oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

9 grudnia 2014r. miało miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem - impreza dla dzieci zorganizowana przez Sołtysa Płazy oraz Radę Sołecką. 12 grudnia 2014r. w sali "Przy kominie" odbyła się doroczna Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Chrzanowskiego. Otwarciu nowego budynku biblioteki towarzyszy wystawa jubileuszowa, pt. "Opowiem Wam historię"

Wszystkich czytelników oraz sympatyków biblioteki serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty zajęć bibliotecznych i spotkań kulturalnych dla dzieci oraz dorosłych.