klauzula

 
 
 
A- A A+

LUXTORPEDA - obiekt fascynacji. Filia Luszowice

Była cudzoziemką - piękna, fascynująca, jak na ówczesne realia niewielka. Budziła zachwyt. Stała się obiektem podziwu. Na koniec przeszła z rąk elit w ręce robotników. I choć w Polce "przeżyła" niespełna dwadzieścia lat, to do dziś krążą o niej legendy?. Mowa o Luxtorpedzie - aerodynamicznym wagonie pasażerskim z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Czytaj więcej...

Noc Bibliotek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie  5 października  odbyła się  V edycja ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem: Znajdźmy wspólny język! Organizatorem tej kampanii w całej Polsce jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania - ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekały na czytelników specjalne wydarzenia.

Czytaj więcej...

Za nami III Małopolska Noc Naukowców w Chrzanowie (XIII edycja w Małopolsce)

W piątek 27 września 2019 nasza biblioteka zamieniła się w wyjątkową i wszechstronną pracownię laboratoryjną, aby młodszym i starszym odkryć sekrety fizyki, chemii i biologii, udzielić odpowiedzi na niebanalne pytania i zachęcić do nauki. W tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji - prawie 50 warsztatów, eksperymentów, pokazów, wykładów i spotkań z różnych dziedzin wiedzy.

Czytaj więcej...

katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2