A- A A+

Tym razem (30.12.3015r.) chrzanowscy, mali klubowicze dyskutowali o książce Marcina Pałasza Zwłokopolscy. Książka się podobała, chociaż części klubowiczom wydawała się dość kontrowersyjna.

Fabuła opowiada historię rodziny która przeprowadza się do Pietrzykowa i próbuje wtopić się w tłum. Nie jest to jednak łatwe gdyż Zwłokopolscy są bardzo dziwni i mają wiele sekretów które nie powinny nigdy wyjść na jaw, a które ktoś najwyraźniej próbuje wykraść. I na tych treściach dzieci głównie się skupiły. Wszystkim podobała się wartka akcja pełna nieoczekiwanych zwrotów. "Zwłokopolscy" ujęli  samym  tytułem. Wszyscy dopatrzyli się podobieństwa do tytułu serialu Złotopolscy. Dużo zabawy, lekki język, przyjemna forma. Klubowicze polecają innym.

A, że było to grudniowe , świąteczne jeszcze spotkanie nasi klubowicze wykonali pod koniec zajęć piękne gwiazdy, które zawisły na naszej bibliotecznej choince.

Marcin Pałasz - polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkursie. Współpracuje z wydawnictwami Skrzat, BIS (wydawnictwo), Ezop (wydawnictwo), Nasza Księgarnia, Akapit Press (wydawnictwo) i W.A.B. Niegdyś związany ze światem reklamy, obecnie zajmuje się tylko pisarstwem. Karierę pisarską zaczął przypadkiem: jego pierwsza książka - napisana w jednym egzemplarzu dla jego chrześniaka Krzysia - za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa "Nasza Księgarnia", które niedługo potem zakupiło prawa autorskie do jej wydania.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2