Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki to spotkania młodych czytelników, które maję miejsce raz w miesiącu w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Chrzanowie Filii w Płazie.

Dużą popularnością cieszyła się wrześniowa lektura - Tajemnica urodzin Karla Martina Widmarka i  Heleny Willis analizująca kolejną detektywistyczną zagadkę.

Równie interesująca i tajemnicza intryga to przedmiot burzliwej dyskusji w październiku, a bohaterami są Tarantula, Klops i Herkules Joanny Olech.

Listopadowe popołudnie nie mogło być nudne, kiedy ma się do czynienia z kimś takim, jak Ula. Chodzi oczywiście o bohaterkę zwariowanej serii Ula i urwisy Katarzyny Majgier.

Grudzień to wyprawa do Paryża wraz z bohaterami powieści Szczypta magii Kathryn Littlewood. Magiczna cukiernia, zaczarowane przepisy i niezwykłe składniki to rzeczy, o których czyta się z zapartym tchem. To również inspiracja do zabawy, również w bibliotece!

Kontynuacją magicznych przygód była analiza przygód pewnego rodzeństwa z powieści Mary Norton Gałka od łóżka, nad którą dzieci dyskutowały w styczniu.

Po feriach zimowych, w lutym, spotkanie z dziecięcym światem pełnym przygód w książce Mała Nina Sophie Scherrer. Dziecięcym dyskusjom, emocjonalnym analizom przygód bohaterów i szukaniu lepszych sposobów na rozwiązywanie problemów, towarzyszą często graficzne dowody na to, że lektura była bardzo ciekawa. Stąd w bibliotece mnóstwo ilustracji. Czyżby konkurencja dla zawodowych ilustratorów?