Majowa  (15.05) AKADEMIA SŁOWA w Klubie Literackim "Pod Muzami"   gościła  aktorkę i pisarkę Annę Lutosławską Jaworską, znaną z desek teatrów Krakowa i Wrocławia, filmową - piękną nauczycielkę z serialu Czterej Pancerni i pies. Podczas pobytu w Algierii zaczęła malować akwarele i pisać. Tam powstała pierwsza książka  Pamiętnik psa Aresa i Wędrówka -  sztuka teatralna dla dzieci. Był również czas na poezje, a obecnie pisze opowiadania dla dorosłych : NIEdyskretnie prawdziwe historie, Skojarzenia. Zapisane w brulionie i ostatni tytuł promowany podczas spotkania autorskiego w Chrzanowie  Ojcowie i Matki. Pani Anna ponownie zgodziła się odwiedzić nasze miasto, chrzanowską bibliotekę i swoich chrzanowskich czytelników.

Cudowna osoba, która wokół swojej osoby roztacza niebywały czar, a rozmowa z Nią jest wielką przyjemnością.

Akademia Słowa zakończyła trwający w dniach 8-15 maja TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017, pod hasłem BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE!