A- A A+

W 7. edycji Rankingu "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki chrzanowska biblioteka zajęła I miejsce w Województwie Małopolskim oraz IV miejsce w Polsce. 30.11 na uroczystej gali w Pałacu Krasińskich w Warszawie, w towarzystwie  przedstawicieli samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderów każdego z województw, pamiątkowe dyplomy odebrała Dyrektor biblioteki Anna Siewiorek z rąk organizatorów: Dariusza Jaworskiego - dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego - redaktora zarządzającego "Rzeczpospolitej".

Podczas uroczystości nagrodzono także samorządy lokalne, jako najlepszych organizatorów instytucji kultury, w tym także miasto Chrzanów.

W gali Rankingu Bibliotek udział wzięli Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Magdalena Gawin oraz Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć. W 2011 roku Instytut Książki i "Rzeczpospolita" po raz pierwszy nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Nagrodzeni mieli przyjemnośc wysłuchać koncertu zespołu Dylan.pl (http://dylan.pl/). Piękna uroczystość, miłe słowa  i dobre wspomnienia.

Szczegóły w mediach:

http://www.rp.pl/Ranking-bibliotek/311309795-Biblioteki--skarbnice-lekarstw-duszy.html

http://mkidn.gov.pl/pages/posts/ranking-bibliotek-2017-7947.php


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

 www 4kroki