Regionalny Festiwal Kodowania - Zakoduj Małopolskę, którego Wydarzenie Główne odbyło się w piątek 08.12.2017r. w ramach obchodzonej ogólnoświatowo Godziny Kodowania okazał się ogromnym sukcesem. Zgromadził rekordową liczbę uczestników - ok 260 osób gościliśmy w naszej bibliotece podczas samego piątkowego wydarzenia, w którym wzięli udział chętni w różnym wieku i z różnych regionów małopolski.

Mieliśmy przyjemność gościć min członków Lokalnych Klubów Kodowania z Kęt, Polanki Wielkiej oraz Dobczyc, a także grupy przedszkolne i szkolne z Chrzanowa oraz z Trzebini. Całość oficjalnie otworzyła dyrektor biblioteki Anna Siewiorek oraz zastępca burmistrza - Tadeusz Kołacz. Wszyscy razem mieliśmy jeden główny cel - zachęcić do nauki programowania. Dzięki organizacji Festiwalu oraz uzyskanego z tej okazji grantu mieliśmy możliwość zaproszenia do nas trenerów oraz wypożyczenia sprzętu, dzięki czemu nasza oferta jako biblioteki mogła być jeszcze szersza.

W piątek od 08.00 do 17.30 trwały warsztaty programowania, zajęcia z robotami, zajęcia kodowania bez użycia komputera, zajęcia z drukowania 3D, warsztaty programowania Lego WeDo oraz Lego Mindstorm, warsztaty kodowania ozobotów, wspólna zabawa w strefie ScottieGo! , dodatkowo na każdym komputerze dostępnym w bibliotece każdy chętny mógł ułożyć kod w grze Minecraft oraz Gwiezdne Wojny.
Każdy, kto nas odwiedził i spróbował swoich sił w programowaniu mógł skorzystać także ze specjalnie przygotowanej na tę okazję strefy cateringu, gdzie można było posmakować zapiekanek z Zajazdu Rowerowego Nawsie oraz wody od RPWIK w Chrzanowie, a następnie rozegrać turniej FIFY na x-boxie.

Wydarzenia związane z festiwalem to także warsztaty odbywające się w dniach 27.11 - 15.12 w grupach Lokalnych klubów Kodowania w Chrzanowie, Kętach, Polance Wielkiej oraz Dobczycach, które do tej pory zgromadziły ok 250 uczestników.
Dziękujemy zaproszonym trenerom oraz firmom, które współtworzyły z nami Festiwal: Kreatech - Kreatywni Technologicznie, Akademia Robotyki oraz Centrum Kreatywne Future.

loga

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.