A- A A+

"Pielgrzym ze skazą" - to tytuł spotkania w ramach cyklu "Senior w podróży". Kim jest pielgrzym i jaką ma skazę oraz co to ma wspólnego z podróżami? Takie pytania zadawali wszyscy, którzy przyszli w poniedziałek na prelekcję. Przyszli i wzięli udział w podróży bardzo niezwykłej - szlakiem Św. Jakuba, 900 km na piechotę z Lublina do Zgorzelca, razem z dwoma "pielgrzymami".

Jednym z nich był skazany - Michał, który szukał sensu życia i pomysłu na "po więzienną" przyszłość, drugim był jego opiekun - wędrujący razem z nim Jacek Matuszczak, dla którego była to pierwsza tego typu podróż. Na co dzień zapalony piechur, wraz z żoną odbyli wiele pieszych pielgrzymek min. na Kubę, zgodził się na udział w projekcie "Nowa droga", który ma pomóc w procesie resocjalizacji młodych więźniów. W ramach projektu, będąc na zwolnieniu warunkowym mogą wybrać się w kilkutygodniową podróż wraz z opiekunem. Po jej zakończeniu, dzięki projektowej współpracy z przedsiębiorcami więźniowie mają zagwarantowany staż oraz roczne zatrudnienie.
Michał to pierwszy podopieczny p. Jacka, pierwszy raz także takiej podróży towarzyszyła ekipa filmowa. W efekcie powstał niezwykle emocjonujący i prawdziwy film w reż. Jana Borowca o relacjach międzyludzkich, walce ze swoimi słabościami oraz kwestiach wiary.
Kilka dni przed spotkaniem p. Jacek udał się w kolejną taką podróż z podopiecznym, dlatego spotkanie poprowadziła Jego żona - Darwina Matuszczak.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

 www 4kroki