Już po raz kolejny, czytelnicy biblioteki w Płazie udali się w niezwykłą podróż po najpiękniejszych zakątkach naszego globu. Tym razem przystankiem na naszej mapie były Indie. Po tym kraju oprowadzał nas znany FotoPodróżnik Dariusz Zielonka.

W sobotni poranek 20 stycznia 2018r. poznawanie Indii, kraju największych kontrastów, zaczęliśmy od prezentacji multimedialnej i wspomnień Pana Dariusza z jego podróży. Dowiedzieliśmy się o historii, kulturze i życiu codziennym Hindusów. Potem był pokaz parzenia herbaty Masala Chai oraz degustacja potrawy Aloo Gobi, specjalnie na tę okazję przygotowanych przez naszego Gościa.
Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa "Stojąc z boku... Indie", czyli fotograficzna relacja z azjatyckiej podróży Dariusza Zielonki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.