A- A A+

Pingwiny stały się bohaterami lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Filii MBP w Luszowicach. Inspiracją do zajęć była "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów oraz "Zaginiony pingwinek" Amelii Cobb.


Drugoklasiści i trzecioklasiści  poznali życie pingwinów, ich obyczaje i ciekawostki oraz dziwactwa. Ze sporym zainteresowaniem wysłuchali informacji o trudach ptasiego życia na Antarktydzie, wylęgu i wychowywania młodych. Rozbawił ich fakt, iż niektóre gatunki pingwinów wykradają sobie kamienie z gniazd, by zyskać względy u partnerki. Zaciekawiła informacja, że istnieje gatunek pingwinów- pingwin cesarski - tak samo wysoki, jak niektórzy z nich.
Niektóre dzieci sporo wiedziały o życiu arktycznych nielotów. Nie było dla nich nowością, że skrzydła u pingwinów to wiosła, zaś ogon jest sterem. Padło szereg kłopotliwych i dociekliwych  pytań, np. czy pingwiny różnych gatunków mogą się łączyć w pary, czyli tworzyć pingwinie małżeństwa.  
Dopełnienie zajęć bibliotecznych stała się projekcja fragmentu filmu "Dorastanie. Growing up", dzięki któremu dzieci poznały pierwsze miesiące życia pingwinów peruwiańskich.

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2