A- A A+

W świat baśni Andersena przenieśli się drugoklasiści z SP Luszowice uczestniczący w zajęciach bibliotecznych. W ten sposób świętowano w Filii Luszowice urodziny duńskiego pisarza i jednocześnie Światowy Dzień Książki dla Dzieci.  

Jak na urodziny przystało nie obyło się bez tortu. Każde dziecko namalowało tort dla Andersena. Następnie wspólnie wykonały rzeźbę przestrzenną będącą również wizerunkiem słodkiego przysmaku. Widniała na niej liczba 213 , gdyż tyle właśnie lat minęło w tym roku od urodzin bajkopisarza.  Goście zastanawiali się wspólnie, czego mu życzyć. 
- Zdrowia, szczęścia, samochodu, pieniędzy, dobrych pomysłów, wielu książek- padały życzenia.
Kolejną częścią imprezy u Andersena była wizyta księżniczki. Lamentująca, rozczochrana postać użalała się na całonocną bezsenność. Od niej właśnie usłyszały dzieci jedną ze znanych baśni - "Księżniczkę na ziarnku grochu". Dzieci zastanawiały się, jakim cudem maleńkie ziarnko groszku może być przyczyną takich niewygód, na jakie uskarżała się panna. Na dowód tego, że czasami może, gdyż jest bardzo twarde, drugoklasiści otrzymali ziarna grochu. Obiecali, ze zasadzą je w doniczkach i będą czekać aż wykiełkują. Dzieci bez większego problemu wymieniły inne, te najbardziej znane baśnie Andersena. Znały również pewne elementy jego życia.
Dzieci zostały również obdarowane efektownymi tulipanami. Był wiosenny akcent kończący zajęcia  zorganizowane w ramach obchodów Dnia Książki dla Dzieci.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

 www 4kroki