Spotkanie autorskie z Romanem Madejskim ściągnęło wielu czytelników. 19 czerwca autor promował swoją książkę "Historia Osiedla Kąty". Poznaliśmy szereg faktów i ciekawostek z życia mieszkańców tej dzielnicy Chrzanowa.

Roman Madejski jest radnym Rady Miejskiej w Chrzanowie, przewodniczącym Rady Osiedla Kąty, z dziada pradziada związany z tym miejscem. Pasjonat i regionalista, od lat zbiera materiały dotyczące tej cześci Chrzanowa i zamieszcza je w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej Ziemi Chrzanowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W swojej publikacji zawarł wspomnienia mieszkańców osiedla Kąty, a także zdjęcia i dokumenty udostępnione w tym celu przez rozmówców. Autor chce ocalić od zapomnienia historie rodzin, bo świadków minionych wydarzeń jest wśród nas coraz mniej. Jak sam przyznaje, praca nad książką wciągnęła go do tego stopnia, że nadal zbiera dokumentację i planuje kontunuację wydania.

Pozycja "Historia Osiedla Katy" jest drugim wydaniem w ramach serii Biblioteczki Regionalnej Ziemi Chrzanowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.